S1812-123F
API Delevan Inc.
Product No:
S1812-123F
Description:
FIXED IND 12UH 315MA 2 OHM SMD
Ratings -
Q @ Freq 50 @ 2.5MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±1%
Inductance 12 µH
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
DC Resistance (DCR) 2Ohm Max
Current Rating (Amps) 315 mA
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 22MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz