S1812-151F
API Delevan Inc.
Product No:
S1812-151F
Description:
FIXED IND 150NH 1.347A 110 MOHM
Ratings -
Q @ Freq 50 @ 25MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±1%
Inductance 150 nH
Product Status Active
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
DC Resistance (DCR) 110mOhm Max
Current Rating (Amps) 1.347 A
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 390MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz