S1812-273G
API Delevan Inc.
Product No:
S1812-273G
Description:
FIXED IND 27UH 267MA 2.8 OHM SMD
Ratings -
Q @ Freq 50 @ 2.5MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±2%
Inductance 27 µH
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
DC Resistance (DCR) 2.8Ohm Max
Current Rating (Amps) 267 mA
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 13MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz