S1812-333K
API Delevan Inc.
Product No:
S1812-333K
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Package:
1812
Batch:
Datasheet:
Description:
FIXED IND 33UH 258MA 3 OHM SMD
User Guide
Mfr API Delevan Inc.
Type -
Series S1812
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Q @ Freq 50 @ 2.5MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±10%
Inductance 33 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
DC Resistance (DCR) 3Ohm Max
Current Rating (Amps) 258 mA
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1812
Frequency - Self Resonant 12MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz