S1812-334F
API Delevan Inc.
Product No:
S1812-334F
Package:
1812 (4532 Metric)
Description:
FIXED IND 330UH 129MA 12 OHM SMD
Ratings -
Q @ Freq 40 @ 790kHz
Shielding Shielded
Tolerance ±1%
Inductance 330 µH
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
DC Resistance (DCR) 12Ohm Max
Current Rating (Amps) 129 mA
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 3.7MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 790 kHz