S1812-391G
API Delevan Inc.
Product No:
S1812-391G
Description:
FIXED IND 390NH 876MA 260MOHM SM
Type -
Series S1812
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Q @ Freq 40 @ 25MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±2%
Inductance 390 nH
Product Status Active
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
DC Resistance (DCR) 260mOhm Max
Current Rating (Amps) 876 mA
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 215MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz