S1812R-271G
API Delevan Inc.
Product No:
S1812R-271G
Description:
FIXED IND 270NH 1.053A 180 MOHM
Ratings -
Q @ Freq 50 @ 25MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±2%
Inductance 270 nH
Product Status Active
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
DC Resistance (DCR) 180mOhm Max
Current Rating (Amps) 1.053 A
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 280MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz