S1812R-563K
API Delevan Inc.
Product No:
S1812R-563K
Package:
1812
Description:
FIXED IND 56UH 235MA 3.6 OHM SMD
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 4563
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Ratings -
Q @ Freq 50 @ 2.5MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±10%
Inductance 56 µH
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
DC Resistance (DCR) 3.6Ohm Max
Current Rating (Amps) 235 mA
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1812
Frequency - Self Resonant 8MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz