S1812R-681K
API Delevan Inc.
Product No:
S1812R-681K
Package:
1812
Description:
FIXED IND 680NH 675MA 440MOHM SM
Ratings -
Q @ Freq 40 @ 25MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±10%
Inductance 680 nH
Product Status Active
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
DC Resistance (DCR) 440mOhm Max
Current Rating (Amps) 675 mA
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1812
Frequency - Self Resonant 166MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz