S18AW3FF100 W/30
Banner Engineering Corporation
Product No:
S18AW3FF100 W/30
Description:
RANGE: 100 MM; INPUT: 20-250 V A
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 5
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Banner Engineering Corporation
Series S18
Package Box
Cable Length 354.33" (9m)
Light Source Infrared (880nm)
Response Time 16ms
Product Status Active
Sensing Method Background Suppression
Adjustment Type -
Sensing Distance 3.937" (100mm)
Voltage - Supply 20 ~ 250 VAC
Connection Method Cable with Connector
Ingress Protection NEMA 6P, IEC IP67, IEC IP69K
Base Product Number S18AW3
Output Configuration Light-On
Operating Temperature -40°C ~ 70°C