S18RW3FF25Q1
Banner Engineering Corporation
Product No:
S18RW3FF25Q1
Package Bulk
Cable Length -
Light Source Infrared (880nm)
Response Time 16ms
Product Status Active
Sensing Method Background Suppression
Adjustment Type -
Sensing Distance 0.98" (25mm)
Voltage - Supply 20V ~ 250V
Connection Method Connector
Ingress Protection NEMA 6P, IEC IP67, IEC IP69K
Output Configuration SPST - Dark-ON
Operating Temperature -40°C ~ 70°C