S18S2P6FF25Q
Banner Engineering Corporation
Product No:
S18S2P6FF25Q
Description:
EZ-BEAM S18 SERIES: FIXED FIELD;
User Guide
Mfr Banner Engineering Corporation
Series S18
Package Bulk
Cable Length -
Light Source Infrared LED
Response Time 3ms
Adjustment Type -
Sensing Distance 0.98" (25mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Connector, M12
Ingress Protection NEMA 6P, IEC IP67, IEC IP69
Output Configuration PNP - Light-ON
Operating Temperature -40°C ~ 70°C