S18S2P6FF50Q
Banner Engineering Corporation
Product No:
S18S2P6FF50Q
Description:
EZ-BEAM S18 SERIES: FIXED FIELD;
User Guide
Mfr Banner Engineering Corporation
Series S2
Package Bulk
Cable Length -
Light Source -
Response Time 1.5ms, 3ms
Adjustment Type -
Sensing Distance 1.969" (50mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Connector, M12
Ingress Protection NEMA 6P, IP67
Output Configuration PNP
Operating Temperature -40°C ~ 70°C