S22F1C-P06MJG0-800S
ODU
Product No:
S22F1C-P06MJG0-800S
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.295" ~ 0.315" (7.50mm ~ 8.00mm)
Shell Material Brass
Voltage Rating 600V
Base Product Number S22F1C-P
Number of Positions 6
Shell Size - Insert 2
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C