S22F1C-P07MJG0-550S
ODU
Product No:
S22F1C-P07MJG0-550S
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.197" ~ 0.217" (5.00mm ~ 5.50mm)
Shell Material Brass
Voltage Rating 550V
Base Product Number S22F1C-P
Number of Positions 7
Shell Size - Insert 2
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C