S22F1C-P07MJG0-650S
ODU
Product No:
S22F1C-P07MJG0-650S
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.236" ~ 0.256" (6.00mm ~ 6.50mm)
Shell Material Brass
Voltage Rating 550V
Base Product Number S22F1C-P
Number of Positions 7
Shell Size - Insert 2
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C