S22F1C-P19MFG0-450S
ODU
Product No:
S22F1C-P19MFG0-450S
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.157" ~ 0.177" (4.00mm ~ 4.50mm)
Shell Material Brass
Voltage Rating 300V
Base Product Number S22F1C-P
Number of Positions 19
Shell Size - Insert 2
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C