S22K0C-P10MJG0-600S
ODU
Product No:
S22K0C-P10MJG0-600S
Description:
ODU MINI-SNAP STRAIGHT PLUG, SZ2
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.217" ~ 0.236" (5.50mm ~ 6.00mm)
Product Status Active
Shell Material Brass
Voltage Rating 500V
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Shell Size, MIL -
Contact Material Brass
Base Product Number S22K0C-P
Number of Positions 10
Shell Size - Insert 2
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C