S22K0C-P10PJH0-650S
ODU
Product No:
S22K0C-P10PJH0-650S
Description:
ODU MINI-SNAP PLUG, STY 2, SZ 2,
Orientation 0
Termination Crimp
Applications Industrial, Medical, Military, Testing Equipment & Measurement
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.236" ~ 0.256" (6.00mm ~ 6.50mm)
Product Status Active
Shell Material Brass
Voltage Rating 300V
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Shell Size, MIL -
Contact Material Brass
Base Product Number S22K0C-P
Number of Positions 10
Shell Size - Insert 2
Current Rating (Amps) 10A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C