S22K0C-P12MFD0-400S
ODU
Product No:
S22K0C-P12MFD0-400S
Description:
ODU MINI-SNAP PLUG, STY 2, SZ 2,
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.138" ~ 0.157" (3.50mm ~ 4.00mm)
Product Status Active
Shell Material Brass
Voltage Rating 450V
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Shell Size, MIL -
Contact Material Brass
Base Product Number S22K0C-P
Number of Positions 12
Shell Size - Insert 2
Current Rating (Amps) 6A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C