S22LFC-P12MFG0-320S
ODU
Product No:
S22LFC-P12MFG0-320S
Description:
ODU MINI-SNAP PLUG, STY 2, SZ 2,
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.079" ~ 0.126" (2.00mm ~ 3.20mm)
Shell Material Brass
Voltage Rating 400V
Base Product Number S22LFC-P
Number of Positions 12
Shell Size - Insert 2
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C