S22LFC-P12MFG0-620S
ODU
Product No:
S22LFC-P12MFG0-620S
Description:
ODU MINI-SNAP PLUG,SZ.2,SER.L,14
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.197" ~ 0.244" (5.00mm ~ 6.20mm)
Shell Material Brass
Voltage Rating 400V
Base Product Number S22LFC-P
Number of Positions 12
Shell Size - Insert 2
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C