S23L0C-P26MFG0-920S
ODU
Product No:
S23L0C-P26MFG0-920S
Description:
ODU MINI-SNAP PLUG,SZ.3,SER.L,26
Orientation 0
Termination Solder Cup
Applications Industrial, Medical, Military, Testing Equipment & Measurement
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.315" ~ 0.362" (8.00mm ~ 9.20mm)
Shell Material Brass
Voltage Rating 300V
Base Product Number S23L0C-P
Number of Positions 26
Shell Size - Insert 3
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C