S23L0C-P26PFG0-820S
ODU
Product No:
S23L0C-P26PFG0-820S
Description:
ODU MINI-SNAP PLUG, STY 2, SZ 3,
Orientation 0
Termination Crimp
Applications Industrial, Medical, Military, Testing Equipment & Measurement
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.276" ~ 0.323" (7.00mm ~ 8.20mm)
Shell Material Brass
Voltage Rating 300V
Base Product Number S23L0C-P
Number of Positions 26
Shell Size - Insert 3
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C