S23L0C-P30MFG0-420S
ODU
Product No:
S23L0C-P30MFG0-420S
Description:
ODU MINI-SNAP STRAIGHT PLUG, SZ3
Orientation 0
Termination Solder Cup
Applications Industrial, Medical, Military, Testing Equipment & Measurement
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.118" ~ 0.165" (3.00mm ~ 4.20mm)
Shell Material Brass
Voltage Rating 300V
Base Product Number S23L0C-P
Number of Positions 30
Shell Size - Insert 3
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C