S243B271K502CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
S243B271K502CT
Description:
CAP CER 270PF 250V X7R 1812
Ratings X1, Y2
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 270 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated 250VAC
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C