S243N331J502CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
S243N331J502CT
Description:
CAP CER 330PF 250V C0G/NP0 1812
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 330 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)
Voltage - Rated 250VAC
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C