S252N330J602CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
S252N330J602CT
Description:
CAP CER 33PF 250V C0G/NP0 2211
Ratings X1, Y2
Features High Voltage
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 33 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)
Voltage - Rated 250VAC
Size / Dimension 0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C