S255B331K502CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
S255B331K502CT
Description:
CAP CER 330PF 250V X7R 2220
Ratings X1, Y2
Features High Voltage
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 330 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)
Voltage - Rated 250VAC
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C