S30AW3FF200Q1
Banner Engineering Corporation
Product No:
S30AW3FF200Q1
Description:
EZ-BEAM S30 SERIES: FIXED FIELD;
User Guide
Mfr Banner Engineering Corporation
Series S30
Package Bulk
Cable Length -
Light Source Infrared (880nm)
Response Time 16ms
Product Status Active
Sensing Method Fixed-Field
Adjustment Type -
Sensing Distance 7.874" (200mm)
Voltage - Supply 20V ~ 250V
Connection Method Connector
Ingress Protection NEMA 6P, IEC IP69K
Output Configuration SPST - Light-ON
Operating Temperature -40°C ~ 70°C