S30B0C-P07MCC0-5000
ODU
Product No:
S30B0C-P07MCC0-5000
Description:
ODU MINI-SNAP SERIES B STRAIGHT
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.177" ~ 0.197" (4.50mm ~ 5.00mm)
Product Status Active
Shell Material Copper Alloy
Shell Size, MIL -
Contact Material Copper Alloy
Number of Positions 7
Shell Size - Insert 0
Current Rating (Amps) 4A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C