S30B0C-P09MCC0-4000
ODU
Product No:
S30B0C-P09MCC0-4000
Description:
ODU MINI-SNAP SERIES B STRAIGHT
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.138" ~ 0.157" (3.50mm ~ 4.00mm)
Product Status Active
Shell Material Copper Alloy
Shell Size, MIL -
Contact Material Copper Alloy
Number of Positions 9
Shell Size - Insert 0
Current Rating (Amps) 4A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C