S30B0C-P09MCC0-5000
ODU
Product No:
S30B0C-P09MCC0-5000
Description:
CONN CIRC PLUG 9 POS SOLDER
Series ODU MINI-SNAP® B
Package Box
Features -
Shielding Shielded
Orientation 0
Termination Solder Cup
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.177" ~ 0.197" (4.50mm ~ 5.00mm)
Product Status Active
Shell Material Brass
Voltage Rating -
Insert Material -
Shell Size, MIL -
Contact Material -
Base Product Number S30B0C-P
Number of Positions 9
Shell Size - Insert 0
Current Rating (Amps) 4A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C