S30F1C-P03MJG0-3500
ODU
Product No:
S30F1C-P03MJG0-3500
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.118" ~ 0.138" (3.00mm ~ 3.50mm)
Shell Material Brass
Voltage Rating 400V
Base Product Number S30F1C-P
Number of Positions 3
Shell Size - Insert 0
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C