S30F1C-P04LFD0-4000
ODU
Product No:
S30F1C-P04LFD0-4000
Description:
ODU MINI-SNAP PLUG, STY 3, SZ 0,
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.138" ~ 0.157" (3.50mm ~ 4.00mm)
Shell Material Brass
Voltage Rating 300V
Base Product Number S30F1C-P
Number of Positions 4
Shell Size - Insert 0
Current Rating (Amps) 6A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C