S30F1C-P07MCC0-3000
ODU
Product No:
S30F1C-P07MCC0-3000
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.098" ~ 0.118" (2.50mm ~ 3.00mm)
Shell Material Brass
Voltage Rating 300V
Base Product Number S30F1C-P
Number of Positions 7
Shell Size - Insert 0
Current Rating (Amps) 4A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C