S30F1C-P09MCC0-1500
ODU
Product No:
S30F1C-P09MCC0-1500
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.039" ~ 0.059" (1.00mm ~ 1.50mm)
Shell Material Brass
Voltage Rating 300V
Base Product Number S30F1C-P
Number of Positions 9
Shell Size - Insert 0
Current Rating (Amps) 4A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C