S30RW3FF400
Banner Engineering Corporation
Product No:
S30RW3FF400
Description:
EZ-BEAM S30 SERIES: FIXED FIELD<
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 4
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Series S30
Package Box
Cable Length 78.74" (2m)
Light Source Infrared (880nm)
Response Time 16ms
Product Status Active
Sensing Method Background Suppression
Adjustment Type -
Sensing Distance 15.748" (400mm)
Voltage - Supply 20 ~ 250 VAC
Connection Method Cable
Ingress Protection NEMA 6P IEC, IP69K
Base Product Number S30RW3
Output Configuration Dark-On
Operating Temperature -40°C ~ 70°C