S30S2P6FF200Q
Banner Engineering Corporation
Product No:
S30S2P6FF200Q
Description:
EZ-BEAM S30 SERIES: FIXED FIELD<
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 2
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Series S30
Package Box
Cable Length -
Light Source Infrared
Response Time 3ms
Product Status Active
Sensing Method Background Suppression
Adjustment Type -
Sensing Distance 7.874" (200mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Connector
Ingress Protection NEMA 6P, IEC IP67
Base Product Number S30S2P6
Output Configuration PNP - Light-ON
Operating Temperature -40°C ~ 70°C