S30SN6FF600
Banner Engineering Corporation
Product No:
S30SN6FF600
Description:
EZ-BEAM S30 SERIES: FIXED FIELD;
Series S30
Package Bulk
Cable Length 78.74" (2m)
Light Source Infrared LED
Response Time 3ms
Product Status Active
Sensing Method Fixed-Field
Adjustment Type -
Sensing Distance 23.622" (600mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Cable
Ingress Protection IP67, NEMA 6P
Output Configuration NPN - Dark-ON/Light-ON
Operating Temperature -40°C ~ 70°C