S30SN6LP
Banner Engineering Corporation
Product No:
S30SN6LP
Description:
EZ-BEAM S30 SERIES: POLARIZED RE
Series S30
Package Bulk
Cable Length 78.74" (2m)
Light Source Red LED
Response Time 3ms
Product Status Active
Sensing Method Retroreflective
Adjustment Type -
Sensing Distance 236.220" (6m)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Cable
Ingress Protection IP67, NEMA 6P
Output Configuration NPN - Dark-ON/Light-ON
Operating Temperature -40°C ~ 70°C