S30SP6FF400Q
Banner Engineering Corporation
Product No:
S30SP6FF400Q
Description:
PHOTO SEN FIXED 400MM PNP
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 4
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Banner Engineering Corporation
Series S30SP
Package Box
Cable Length -
Light Source Infrared LED
Response Time 3ms
Product Status Active
Sensing Method Background Suppression
Adjustment Type -
Sensing Distance 15.748" (400mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Connector
Ingress Protection NEMA 6P, IP69K
Base Product Number S30SP6
Output Configuration PNP - Dark-ON/Light-ON
Operating Temperature -40°C ~ 70°C