S30SP6FF600
Banner Engineering Corporation
Product No:
S30SP6FF600
Description:
EZ-BEAM S30 SERIES: FIXED FIELD<
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 5
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Series S30
Package Box
Cable Length 78.74" (2m)
Light Source Infrared
Response Time 3ms
Product Status Active
Sensing Method Background Suppression
Adjustment Type -
Sensing Distance 23.622" (600mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Cable
Ingress Protection NEMA 6P, IEC IP67
Base Product Number S30SP6
Output Configuration PNP - Dark-ON/Light-ON - Selectable
Operating Temperature -40°C ~ 70°C