S31F1C-P03MPH0-2500
ODU
Product No:
S31F1C-P03MPH0-2500
Description:
ODU MINI-SNAP STRAIGHT PLUG, SZ1
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.079" ~ 0.098" (2.00mm ~ 2.50mm)
Shell Material Brass
Voltage Rating 500V
Base Product Number S31F1C-P
Number of Positions 3
Shell Size - Insert 1
Current Rating (Amps) 12A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C