S31F1C-P03MPH0-7000
ODU
Product No:
S31F1C-P03MPH0-7000
Description:
ODU MINI-SNAP PLUG, STY 3, SZ 1,
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.256" ~ 0.276" (6.50mm ~ 7.00mm)
Shell Material Brass
Voltage Rating 500V
Base Product Number S31F1C-P
Number of Positions 3
Shell Size - Insert 1
Current Rating (Amps) 12A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C