S31F1C-P05MJG0-3000
ODU
Product No:
S31F1C-P05MJG0-3000
Description:
ODU MINI-SNAP STRAIGHT PLUG, SZ1
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.098" ~ 0.118" (2.50mm ~ 3.00mm)
Shell Material Brass
Voltage Rating 450V
Base Product Number S31F1C-P
Number of Positions 5
Shell Size - Insert 1
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C