S31F1C-P06MFG0-7000
ODU
Product No:
S31F1C-P06MFG0-7000
Description:
ODU MINI-SNAP PLUG, SZ 1, SER F,
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.256" ~ 0.276" (6.50mm ~ 7.00mm)
Shell Material Brass
Voltage Rating 333V
Base Product Number S31F1C-P
Number of Positions 6
Shell Size - Insert 1
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C