S31F1C-P12MCC0-2000
ODU
Product No:
S31F1C-P12MCC0-2000
Description:
ODU MINI-SNAP STRAIGHT PLUG, SZ1
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.059" ~ 0.079" (1.50mm ~ 2.00mm)
Shell Material Brass
Voltage Rating 366V
Base Product Number S31F1C-P
Number of Positions 12
Shell Size - Insert 1
Current Rating (Amps) 4A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C