S32B0C-P02MTQ0-7000
ODU
Product No:
S32B0C-P02MTQ0-7000
Description:
ODU MINI-SNAP SERIES B STRAIGHT
Features Backshell
Shielding Shielded
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.256" ~ 0.276" (6.50mm ~ 7.00mm)
Product Status Active
Shell Material Copper Alloy
Voltage Rating -
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Shell Size, MIL -
Contact Material Copper Alloy
Number of Positions 2
Shell Size - Insert 2
Current Rating (Amps) 18A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C