S32B0C-P02MTQ0-9000
ODU
Product No:
S32B0C-P02MTQ0-9000
Description:
ODU MINI-SNAP PLUG, STY 3, SZ 2,
Features Backshell
Shielding Unshielded
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.335" ~ 0.354" (8.50mm ~ 9.00mm)
Product Status Active
Shell Material Brass
Voltage Rating 700V
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Shell Size, MIL -
Contact Material Brass
Base Product Number S32B0C-P
Number of Positions 2
Shell Size - Insert 2
Current Rating (Amps) 18A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C